Változások a műszaki igénybejelentési folyamatokban

A villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 2013. április 11-én hatályba lépett módosult előírásainak megfelelően 132 kV-nál kisebb névleges feszültségű közcélú hálózatot, csatlakozó vezetéket és közvilágítási elosztó hálózatot létesíteni belterületen kizárólag csak földkábellel szabad. Ennek alapján a műszaki igénybejelentési folyamatokban az alábbi változások szükségesek.

Olvasson tovább

Villanyszerelés

Első lépésben, a megrendelővel részletesen megbeszéljük az igényeket, elkészítjük a rajzot és följelöljük a falra a szerelvényeket és a nyomvonalat. Utána, ha szükséges, lefóliázzuk a munkaterületet.

Professzionális gépekkel végezzük a munkát, elkerülve a fölösleges rombolást. Kifúrjuk a szerelvénydobozok helyét majd következik a horonymarás. A horonyvágáshoz porszívót használunk, így a porolást, minimálisra csökkentjük.

Folyamatosan takarítunk magunk után. Ha a nyomvonal elkészült, begipszeljük a szerelvény és kötődobozokat, és elhelyezzük a védőcsöveket is. Mielőtt behúzzuk a vezetéket, kitakarítjuk a dobozokat, hogy ne maradjon benne gipsz és por.

Olvasson tovább

Érintésvédelem

A villamos berendezések érintésvédelmének időszakos felülvizsgálatát a 22/2005. (XII. 21.) FMM rendelettel módosított, 14/2004. (IV. 19.) FMM rendelet írja elő.
Vizsgálat elvégzésének gyakorisága:

  • Kommunális létesítmények és lakóépületek, nyaralók, valamint a 30 KW-nál nem nagyobb névleges csatlakozású ipari és kereskedelmi létesítményeknél 6 évente
  • Minden más helyen 3 évente
  • Kéziszerszámok felülvizsgálata évente

Olvasson tovább